Kasy Online

Kasy Online

Jak wybrać kasę fiskalną?

1. Zaczynamy od wyboru punktu sprzedaży.

Wybierając dealera urządzenia fiskalnego należy zwrócić szczególną uwagę na jego rzetelność i wiarygodność. Kasa fiskalna będzie służyć nam kilka a nawet kilkanaście lat, a podczas nich należy wykonywać OBOWIĄZKOWE cykliczne przeglądy techniczne przez serwisanta. Ważnym aspektem są także niefortunne wypadki podczas korzystania z kasy, które mogą nas kosztować równowartość nowego urządzenia jeżeli nasz dealer nie posiada punktu serwisowego. Kolejnym kosztem ukrytym jest wtedy zwolnienie sprzedaży przez brak urządzenia rejestrującego lub nawet jej zatrzymanie, ponieważ sprzedaż osobom fizycznym bez urządzenia fiskalnego jest wykroczeniem w wyniku którego mogą być naliczane kary finansowe. Dobrze jest wybrać punkt z kasami fiskalnymi w promieniu 50 km aby nie zwiększać dodatkowo kosztów obsługi serwisowej urządzenia oraz w razie usterki możliwie szybko ją usunąć. Możemy się pochwalić, że udało nam się podczas naszej 25 letniej działalności na rynku kas udało nam się  usunąć między innymi usterki spowodowane zalaniem, rozjechaniem a nawet nadpaleniem urządzenia! 

2. Wybór urządzenia. 

Ponieważ na rynku nie ma za dużo akredytowanych urządzeń, większość sklepów posiada licencje na sprzedaż niemalże wszystkich. Dlatego też ważne jest aby najpierw wybrać dealera, on po zapoznaniu się z naszą działalnością pomoże nam dobrać idealne urządzenie do naszych potrzeb korzystając ze swojego doświadczenia. Ważne jest aby urządzenie było odpowiednio duże jeśli często się z niego korzysta, pomaga to w ergonomii pracy przez zwiększenie klawiatury. Jeżeli klient nie wystawia za dużo paragonów lub korzysta z kasy w terenie lepiej zdecydować się na mniejsze i tańsze urządzenie. Kluczowym aspektem przy wyborze maszyny jest teraz także rodzaj połączenia do sieci, występują urządzenia połączone za pomocą kabla ethernetowego, sieci wi-fi lub autonomicznego modułu GPRS.  

3. Finalizacja zakupu

To okres w którym zostaje zaprogramowana maszyna. Zostają dodane PLU (Price look-up codes) są to kody identyfikujące dany towar lub usługę z odpowiednimi stawkami VAT ułożonymi w matrycy nałożonej przez urząd skarbowy. Zostaje dodany nagłówek paragonu. Kolejnym procesem jest zarejestrowanie kasy czyli przypisanie NIP-u do jej pamięci fiskalnej oraz połączenie urządzenia z CRK (Centralnym Repozytorium Kas) i instrumentami powiązanymi. Wypełnienie książeczki Kasy Fiskalnej. W naszym punkcie ułatwiamy sprawy związane z urzędem skarbowym, ponieważ często znajdujemy się w skarbówce załatwimy wszystkie formalności za klienta.